dnd, d&d dungeons and dragons
 
KOD LYOKO
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Forum ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Fanpage strony na FB ˇ Galeria ˇ Artykuły ˇ 7 DNI W LYOKO ˇ Spis Opowiadań o Kod Lyoko ˇ BOOKszpany ˇ Imaginaerum.pl
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons
 
Strona Główna
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj

MINI REGULAMIN STRONY

Galeria
Artykuły
7 DNI W LYOKO
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Kod Lyoko
dungeons and dragons
 
ODCINKI DOWNLOAD
Opisy serii
Bohaterowie
Inne postacie
Pracownicy szkoły
Rodzice bohaterów
XANA i Potwory
Pojazdy
Moce
Bronie
Skidbladnir
Lyoko
Repliki
Ciekawostki i błędy
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
KL:Ewolucja
dungeons and dragons
 
ODCINKI
Bohaterowie
Inne postacie
Profesor Tyron i Ninja
XANA i potwory
Skidbladnir
Megapod
Lyoko
Cortex
Bronie
Moce
Pojazdy
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Inne
dungeons and dragons
 
Garażowe dzieciaki
Wydane książki
Gry Code Lyoko
Subdigitals
Intro w innych językach
Magazyn Kod Lyoko
Piosenka tytułowa
Teamspeak 3
Paringi
Historia rodziny Aelity
Historia strony
Fandub CL:E
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Online
dungeons and dragons
 
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 674
Najnowszy Użytkownik: hlkybsxxkg
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Ostatnie Artykuły
dungeons and dragons
 
Rozdział 5 – J...
Rozdział 4 - Delikat...
Rozdział 3 - Sztuka ...
Morderca&Medium - No...
Rozdział 2 - Pól mie...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Na Forum
dungeons and dragons
 
Najnowsze Tematy
Rozgrywka.
W którym odcinku
Dziennik zmian wszel...
Zapisy postaci.
Stroje w Lyoko.
Najciekawsze Tematy
Rozgrywka. [10788]
Zapisy postaci. [29]
Czy bedzie jeszce... [10]
W którym odcinku [6]
Dziennik zmian ws... [5]
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Polecane o KL
dungeons and dragons
 
Code Lyoko NET

Code Lyoko FR

Code: Yumi

Spis Opowiadań o Kod Lyoko

BOOKszpany

Kod Lyoko - Powrót Xany
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Witamy
dungeons and dragons
 
Witam na stronie poświęconej serialowi KOD LYOKO. Na tej stronie dowiesz się wszystkiego na jego temat m.in. mocach, broniach, pojazdach bohaterów, przeczytasz najnowsze newsy ze świata Lyoko, obejrzysz odcinki serialu i wiele innych. Załóż konto by rozmawiać z innymi fanami. (Jeśli konto nie zostało aktywowane poprzez kliknięcie na link aktywacyjny proszę poczekac, aż zostanie aktywowane przez admina.) Stronę tworzą Jeremie_96 i TheLyokofan19.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Petycje w sprawie emisji Kodu Lyoko w TV
dungeons and dragons
 
NewsyWitajcie, dzisiaj mamy bardzo ważną sprawę do przekazania. Jak pewnie wiecie, od jakiegoś czasu żadna polska stacja telewizyjne nie emituje Kodu Lyoko na swojej antenie. Nadszedł czas, by ten stan zmienić. Wystosowana została petycja do czterech głównych nadawców w Polsce: Telewizji Polskiej, Polsatu, TVN oraz Telewizji Puls. Tak brzmi część ogólna petycji:

My, niżej podpisani zwracamy się w imieniu swoim, oraz całej rzeszy innych fanów, z prośbą o emisję francuskiego serialu Kod Lyoko w Państwa programie. Jest to francuska kreskówka łącząca w sobie animacje 2D z grafiką 3D, stworzona przez firmę Antefilms, która następnie została wykupiona przez MoonScoopa, który rozwijał tą serię, a następnie stworzył również Ewolucję(teoretycznie będącą kontynuację, ale jednak mocno niespójną z poprzednimi seriami). Obecnie prawa autorskie do Kod Lyoko posiada spółka Dargaud, sam serial z Ewolucją włącznie emitowany był najpierw na ZigZapie, a następnie na kanale będącym jego następcą czyli Teletoonie, gdzie cały czas był niezwykle popularny.

Serial ten opowiada o grupie nastolatków, walczących w wirtualnym świecie(Lyoko) ze złowrogim programem sztucznej inteligencji(Xana) chcącym zniszczyć ludzkość i przejąć kontrolę nad światem. W czasie tej walki odkrywają wiele sekretów z przeszłości związanych z Lyoko, Xaną i Superkomputerem m. in. ich powstaniem. Równolegle do tego prowadzą zwyczajne życie w szkole z internatem, co składa się na niezwykle ciekawą i rozbudowaną fabułę, postacie są też bardzo różnorodne, przez co większość widzów będzie mogła się z którąś identyfikować.

Na podstawie naszych własnych doświadczeń możemy śmiało powiedzieć, że serial ten wpoił w nasze dziecięce umysły same pozytywne wzorce i przekazał wiele uniwersalnych wartości. Jego bohaterowie nauczyli nas nigdy się nie poddawać, cenić prawdziwą przyjaźń oraz pokazali czym jest poświęcenie. Mamy nadzieję, że ponowna emisja wpoi takie same wartości w kolejne pokolenie. Kod Lyoko był ważnym elementem dzieciństwa osób urodzonych w latach '90. Wierzymy, a nawet jesteśmy przekonani, że możliwość powrotu do
beztroskich lat młodości jaką taka emisja niesie przyciągnie przed ekrany zarówno przedstawicieli tamtego pokolenia, jak i współczesną młodzież, gdyż jest to seria naprawdę jedyna w swoim rodzaju, będąc dotychczas emitowana jedynie na mało popularnym ZigZapie(a później Teletoonie) zyskała sobie ogromne grono fanów, a ich społeczność - po upływie tych ponad 10 lat od polskiej premiery, ponad 5 latach przerwy między serią 4 a Ewolucją oraz braku praktycznie jakiejkolwiek emisji od ponad roku - cały czas jest aktywna i prężnie się rozwija.


Oprócz tego do każdego z nadawców wystosowaliśmy osobną drugą część.

Do TVP (link do petycji: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=12380)

Bez wątpienia emisja tej znakomitej serii świetnie wpisze się w misję telewizji publicznej nie tylko dzięki wspaniałym wartościom promowanym przez nią, ale też zwiększenie różnorodności nadawanych programów i zapewnienie w nim pozycji skierowanej do młodzieży późno-szkolnej i nieco starszej, których obecnie niestety brakuje.


Do Polsatu (link do petycji: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=12386)

Bez wątpienia emisja tej znakomitej serii byłaby wspaniałym nawiązaniem do historii stacji która miała pewną tradycję w nadawaniu różnorodnych i ciekawych anime na swym głównym kanale, a także tych pobocznych(jak TV4 czy TV6), szczególnie że styl graficzny Kod Lyoko właśnie nawiązuje do anime. Ten powrót do korzeni byłby obecnie również powiewem świeżości, który może przyciągnąć do stacji wiele osób, które obecnie nie znajdują w jej programie żadnych interesujących ich produkcji.


Do TVN (link do petycji: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=12385)

Bez wątpienia emisja tej znakomitej serii przyczyni się do poprawienia oferty Państwa stacji i zwiększenia jej różnorodności, a także pozwoli przyciągnąć młodych widzów, dla których obecnie TVN nie oferuje nic interesującego.


Do Telewizji Puls (link do petycji: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=12382)

Bez wątpienia emisja tej znakomitej serii wspaniale wpisze się w specyfikę stacji i jej pasmo Junior TV, w którym emitowane jest i było wiele świetnych produkcji animowanych, Kod Lyoko wspaniale dopełniłoby ten zbiór, możliwe, że nawet przebiłoby oglądalnością dotychczas znajdujące się w nim produkcje.


Zachęcamy do podpisania tych petycji (oczywiście jako opcja "jestem ZA"), prosimy też o rozpowszechnienie informacji o akcji wszędzie tam, gdzie dacie radę. O postępach będziemy informować na bieżąco.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Wieści z Lyoko - piątek, 10 lutego 2017.
dungeons and dragons
 
NewsyWitajcie, trochę czasu minęło od początku roku i uzbierało się nieco wieści, które możemy teraz przekazać.

Najpierw komunikat od ekipy Code Lyoko: Rebirth. Znamy już datę premiery pierwszego odcinka. Stanie się to 25 grudnia tego roku.

Teraz o innych projektach fanowskich.
-Dla posiadaczy IFSCL 3.3.0: wpiszcie sobie ten kod w konsolę "fourandahalfbillionyears", coś się pojawi (nie powiemy co, żeby nie psuć niespodzianki).
-Nowa wersja IFSCL z numerkiem 3.4.0 będzie w połowie tego roku, w niej powróci Sektor Piąty. Natomiast w wersji, która pojawi się w 2018 będzie dostępny tryb gry w kampanii z misjami.
-W 2017 ma też pojawić się w końcu Lyoko Conqueror.
-Ruszyły ostro prace nad projektem Lyoko Wanderer, wczoraj udostępniono już wersję Alpha dla użytkowników Androida. Gra ta będzie zapewne dostępna głównie właśnie na systemy mobilne. Niedługo będą zapisy do kolejnej wersji testowej.

To jak na razie wszystkie informacje.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Orędzie noworoczne :)
dungeons and dragons
 
NewsyMinął kolejny, 2016 rok. Co on przyniósł dla naszego fandomu... cóż, z jednej strony wciąż ten fandom istnieje, powstają nowe rzeczy od fanów (choć trochę tego mniej jest), z zagranicy napływają informacje o wielkich projektach, co daje nam sygnał, że ludzie wciąż interesują się Kodem Lyoko. Niestety nie mamy wciąż sygnałów od posiadaczy praw autorskich do serialu co do ewentualnej kontynuacji, więc w tej kwestii wciąż pozostajemy w niepewności. Pozostaje tylko emisja dotychczas wyprodukowanych odcinków. Ale i z tym jest niedobrze, w Polsce od kilku dobrych miesięcy Kod Lyoko nie jest emitowane w żadnej telewizji.

Czego więc życzyć w nowym, 2017 roku? Na pewno zmiany sytuacji co do emisji, aby znowu można było oglądać KL w polskiej telewizji i by nowe pokolenia poznały ten wspaniały serial. Fajnie byłoby też, żeby poszedł jakiś znak od Dargaudu, może nawet z wesołą nowiną o kontynuacji. Fanom zaś możemy życzyć utrzymania, a nawet zwiększenia aktywności, i tego by nasz fandom rósł w siłę.

Szczęśliwego Nowego Roku :)
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
7 dni w Lyoko - wydanie pięćdziesiąte (wreszcie)
dungeons and dragons
 
7 dni w LyokoTak jak zapowiadano wcześniej, wreszcie udało mi się po bardzo długiej przerwie nagrać 50 wydanie "7 dni w Lyoko", w którym tradycyjnie przegląd wiadomości, a także raport o wielkich projektach fanowskich:

http://www68.zippyshare.com/v/aMjCYTz1/file.html

Miłego słuchania :)
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Wesołych Świąt :)
dungeons and dragons
 
NewsyZ okazji świąt Bożego Narodzenia, która dzisiaj się zaczynają, redakcja KodLyoko.hpu.pl pragnie złożyć serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, spokoju, (to nam będzie szczególnie potrzebne) wymarzonych prezentów, a także tego, by te święta minęły w wspaniałej, pełnej miłości atmosferze wśród najbliższych. I żebyśmy dzielili się tylko opłatkiem, bo inne dzielenia nie są nam potrzebne.
Wesołych Świąt :)


Przy okazji komunikat: możliwe, że do końca roku będzie 6 rozdział wspomnień, pojawi się też wreszcie 50 wydanie "7 dni w Lyoko".
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
IFSCL - nowa wersja
dungeons and dragons
 
NewsyTak jak zapowiadaliśmy wcześniej, 20 grudnia pojawiła się nowa wersja symulatora Superkomputera IFSCL z numerem 3.3.0, można ją pobrać z tej oto strony:

http://www.codelyoko.fr/ifscl/download.cl

Mamy jeszcze jedną wiadomość z Francji. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o fanowskim projekcie "Code Lyokô : Le Château Souterrain", czyli ekranizacji książki "Podziemny Zamek". 3 grudnia miał miejsce live stream na YouTube z twórcami tego projektu, można to sobie obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=ysXua4ai6Y0

W pierwszej części jest o planach dotyczących filmu, widać też kilka smaczków z produkcji, natomiast w drugiej części nieco refleksji o uniwersum CL.

To jak na razie wszystkie wieści.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
IFSCL - nowy trailer.
dungeons and dragons
 
NewsyJakiś czas temu pojawił się oficjalny trailer nowej edycji symulatora superkomputera IFSCL z numerem 3.3.0. Można go zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=DFNX6qWXn3U&list=PL22E20FC527F52BEB

Nowa wersja ma ukazać się tuż przed świętami, a dokładniej 20 grudnia. Zapowiada się ciekawie, bo zostaną dodane dzienniki F.Hoppera, będzie możliwość obrony Kartaginy, Xana dostanie więcej narzędzi, przez co walka z nim będzie trudniejsza, ale również bardziej emocjonująca. Jak tylko ta nowa wersja pojawi się w sieci, poinformujemy o tym.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Recenzja porównawcza Ewolucji i serii animowanych.
dungeons and dragons
 
NewsyWitajcie, dzisiaj będzie o bardzo interesującej rzeczy. Otóż niedawno jeden z użytkowników naszej strony, Wyklęty, który prowadzi swój kanał na YouTube, opublikował coś, czego jeszcze nie było w naszym fandomie. Otóż jest to recenzja porównawcza Ewolucji oraz poprzednich 4 serii animowanych. Materiał bardzo rozbudowany i obszerny, ale zapewniam, że warto zobaczyć :)

https://www.youtube.com/watch?v=IXB0Ph9PN3M

Oczywiście jak obejrzycie, to wyraźcie w komentarzach swoją opinię :)
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Krótkie komunikaty - niedziela, 6 listopada 2016.
dungeons and dragons
 
NewsyWitajcie, przez jakiś czas było trochę cicho tutaj, ale mam kilka komunikatów.

Najpierw zapowiedź: za kilka dni pojawi się artykuł na temat tego, gdzie można by było pisać w sprawie emisji Kodu Lyoko. Jest to poniekąd związane z 11 rocznicą pierwszej emisji, która przypadła wczoraj.
Możliwe też, że do końca listopada pojawi się kolejny rozdział "Wspomnień redaktora". Za to na pewno jeszcze w tym miesiącu raport o postępach w zagranicznych projektach fanowskich, a tam jednak trochę się zadziało.

Jest jeszcze depesza z Włoch: tamtejsza telewizja RAI Gulp, którą można oglądać także w Polsce (jak się ma satelitę) przywróciła do swojej ramówki Kod Lyoko. Pora emisji jest jednak dość...oryginalna. Odcinki (2 dziennie) są puszczane o 2:15 w nocy. Cóż, przynajmniej wtedy bloków reklamowych nie ma między odcinkami.

To jak na razie wszystko.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Wreszcie 5 rozdział + news o innym powrocie :)
dungeons and dragons
 
Nowości na stroniePo praktycznie pół roku oczekiwania wreszcie publikuję 5 rozdział "Wspomnień redaktora". Nosi on tytuł "Jedna jaskółka wojny nie czyni...". Zapraszam do lektury:

http://www.kodlyoko.hpu.pl/readarticle.php?article_id=8

A na kolejny rozdział nie będziecie musieli aż tak długo czekać, gdyż prace nad nim już się rozpoczęły i myślę, że tym razem pójdzie to w szybszym tempie :)

Jest jeszcze wiadomość z naszej fandomowej blogosfery. Magda Lena, autorka CODE:YUMI, po 1,5 roku przerwy w końcu opublikowała 37 rozdział swojego opowiadania. Możecie się z nim zapoznać tutaj: http://code-yumi.blogspot.com/
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Wieści z Lyoko - niedziela, 14 sierpnia 2016.
dungeons and dragons
 
NewsyWitajcie, dzisiejszy przegląd wieści będzie stać pod znakiem projektów fanowskich.

Najpierw zajmiemy się projektem Code Lyoko: Rebirth. Niedawno twórcy wypuścili taki oto film, przedstawiający prace nad odcinkiem. Możemy zobaczyć projekty rysunków i usłyszeć tych, którzy będą użyczać głosów bohaterom:
https://www.youtube.com/watch?v=p90hW_VikyM&feature=share
Ogłoszono także, że jeden z odcinków będzie nosił tytuł "Blueprints of time" (dosłownie to znaczy "Strategia czasowa").

Trwają też prace nad projektem Code Lyoko: Relight (znanym także jako "Le Chateau Souterrain" lub CL: Le Film), jest to ekranizacja książki "Podziemny zamek". Ujawniono film z projektami 3D niektórych pomieszczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=oI2eCa0RheE
Powstała także strona internetowa, na której będzie można podejrzeć przebieg prac:
http://www.klight-production.sitew.be/#Le_chateau_souterrain.A

A teraz o nowym projekcie, który ogłoszono wczoraj. Jest to gra MMORPG pod nazwą Lyoko Online. Gra ta będzie oficjalnym produktem na licencji Dargaudu oraz Ellipsanime, co oznacza, że będzie można tam legalnie wykorzystywać wszelkie znaki towarowe związane z serialem. Jak na razie gra jest we wstępnej fazie powstawania, pierwsze efekty można zobaczyć tutaj: http://lyokoonline.net/fr/media/screenshot
Prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rozwój gry, dzięki datkom od fanów będzie można ukończyć grę szybciej i wydać ją jeszcze w 2016 roku. Tutaj szczegóły: http://lyokoonline.net/donation
Twórcy podali, że będzie 5 wersji językowych: francuska, angielska, włoska, hiszpańska oraz niemiecka.

Kilka słów o IFSCL - opublikowano zapowiedź wersji 3.3.0: https://www.youtube.com/watch?v=s4msvrXpYlA
Dzisiaj natomiast twórca tej gry ogłosił, że wstrzymuje nad nią prace na najbliższe kilka miesięcy z powodów osobistych, jednak nie porzuca całkowicie projektu.

To wszystko, co na ten moment przygotowaliśmy.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>
dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons
 
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Ankieta
dungeons and dragons
 
Czy szata graficzna strony powinna być zmieniona?

Tak, powinna.

Mi to obojętne.

Nie, nie trzeba zmieniać, jest dobra.

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Shoutbox
dungeons and dragons
 
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Lyokoheros
03/24/2017 00:25
No i nowa wersja jest już na stronie.

Lyokoheros
03/23/2017 20:42
No ja też, ale zwykle siedzę u siebie, a nie tu... obecnie pracując nad nową wersją "Tajemnicy Serca Lyoko".

Jeremie_96
03/19/2017 20:00
Tak, jeszcze żyje smiley

Odd95
03/19/2017 19:54
Halo halo, tutaj ktoś jeszcze żyje? XD

Jeremie_96
03/16/2017 11:22
Na całe szczęście już się naprawiło, są dostępne wszystkie petycje.

Jeremie_96
03/15/2017 21:45
Coś dziwnego się stało bo petycje zniknęły, tylko ta do Polsatu została. Ciekawe czy to błąd jakiś, czy akcja sabotażowa...

gamherm
03/14/2017 15:11
Jak chcecie możecie wbić na naszą stronę i napisać dlaczego lubicie nasz ukochany serial i wygrać nagrodę

Jeremie_96
03/14/2017 01:31
Jako taki synonim syfu i zarządzania a'la burdel na kółkach.

Lyokoheros
03/14/2017 01:06
E... ale czemu uganda?

Jeremie_96
03/14/2017 00:59
Kolega, który często gości w "Medialnych" ma takie piękne określenie na tego typu rzeczy: żal i uganda.

Lyokoheros
03/14/2017 00:56
Dodajmy do tego jakiej emisji...

Jeremie_96
03/14/2017 00:28
Ano apropos tego, że podobno wdzięczni nie umiemy być za łaskę emisji w stacji, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli oglądalności. OD KOŃCA smiley

Lyokoheros
03/14/2017 00:22
A to apropo czego tu mówisz? Przecież my tylko spełniamy życzenie TeleToona-.

Jeremie_96
03/14/2017 00:19
Zresztą, nie po to spędziłem 3 lata na wykazywaniu, jak bardzo nieodpowiedzialne jest tamtejsze kierownictwo, by teraz się płaszczyć. Nie chcą puszczać - łaski bez.

Jeremie_96
03/14/2017 00:17
Są głosy żeby pisać do Teletoona petycję... cóż, widać to chyba ktoś z nowego pokolenia, które zaczęło oglądać po wojnie teletoońskiej.

Lyokoheros
03/13/2017 22:56
temat: http://kodlyokopowrotxany
.bnx.pl/forum/viewthread.
php?forum_id=23&thread_id
=385


Lyokoheros
03/13/2017 22:56
A masz już jakieś konkretne pomysły? Bo jak tak, to generalnie ja chętnie różne fanowskie inicjatywy w miarę swoich możliwości wspieram, z pomocą mojej strony. W końcu nie bez powodu założyłem tam ten

gamherm
03/13/2017 14:57
Nowe inicjatywy fanowskie

gamherm
03/13/2017 14:56
Wiram Tworzę nową stronę na FB https://www.facebook.com/
Kodlyoko-Reaktywacja-1532
641096791370/ związaną z naszym ulubionym serialem na ,której chcemy wskrzesić Code Lyoko i zacząć tworzyć now


Hayven
03/01/2017 14:32
yo

Archiwum
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

© KodLyoko.hpu.pl 2012-2017

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie